Hodowla owczarków australijskich Aquilonis oraz porady w zakresie wychowania i szkolenia psów
Kategorie: Wszystkie | STRONA GŁÓWNA | AQUILONIS | ARTYKUŁY | SZKOLENIE | WYCHOWANIE
RSS
środa, 26 marca 2008
Hodowla Aquilonis

Witamy na stronie hodowli owczarków australijskich Aquilonis.

LOLLOL Nie mamy w tej chwili żadnych szczeniąt na sprzedaż. 

Hodowla tymczasowo zawiesiła swoją działalność i nie planuje żadnych nowych miotów w najbliższej przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia naszych psów oraz szczeniąt z letniego miotu 2007.

 

Szczenięta z miotu 2007. Galerie zdjęć i opisy maluchów.

Forum poświęcone owczarkom australijskim w Polsce . Wspaniała baza informacji, zdjęć i historii z zycia naszych szczeniąt w nowych domach.

środa, 17 maja 2006
WSTĘP
SPIS TREŚCI

SZKOLENIE - Czyli jak nauczyć psa poszczególnych komend. W tym dziale znajdziesz dokładne instrukcje według metod pozytywnego szkolenia psów. Dokładny spis treści w tej kategorii znajdziesz po prawej stronie w zakładkach.

WYCHOWANIE - Opis problemów związanych z wychowaniem psa. Znajdziesz tu opis metod radzenia sobie z tymi problemami oraz instrukcje, jak niedopuścić do ich utrwalenia. Dokładny spis treści w tej kategorii znajdziesz też po proawej stronie, w zakładkach.

HODOWLA - Informacje o owczarkach australijskich w hodowli Aquilonis. Zdjęcia, filmiki, rodowody oraz zapowiedzi miotów.

her 1 her 2 her 3

 

DODATKOWE INFORMACJE


KLIKER - to metoda szkoleniowa psów, którą sama stosuję. W dziale "SZKOLENIE" opisy poszczególnych komend są dostosowane do kogoś, kto używa właśnie tej metody, ale staram się też uwzględnić potrzeby osób, które używają konwencjonalnych metod pozytywnych. Dlatego i klikerowiec, i zwykły szkoleniowiec może opierać się na przedstawionych w "SZKOLENIU" instrukcjach.
Jeśli nie masz klikera, a chcesz szkolić psa pozytywnie na podstawie opisów z tego bloga - nic prostszego. Po prostu zastąp kliknięcie jakimś słowem. Nie powinno to być słowo często używane - raczej rodzaj kodu, który informuje psa, że zaraz dostanie nagrodę. Może to być np. "klik". Teraz po prostu używaj tego słowa w każdym momencie, w którym opis ćwiczenia sugeruje kliknięcie. :)

PSYCHOLOGIA PSÓW - to forum na grono.net, gdzie można zasięgnąć rady dotyczącej szkolenia i wychowania psa. Wypowiadają się tam zarówno fachowcy, jak i początkujący psiarze. Wiele z artukułów na tym blogu to moje trochę zmodyfikowane wypowiedzi z tego właśnie forum. [UWAGA - link do forum dostępny jedynie zarejestrowanym użytkownikom grono.net]

forum aussiemaniaków